Hyppää sisältöön
Valtioneuvosto ja ministeriöt Media

Henrik Haapajärvi jatkaa pääministerin valtiosihteerinä

Valtioneuvoston viestintäosasto
14.1.2021 14.34
Tiedote 15/2021

Valtioneuvosto nimitti torstaina 14. tammikuuta Henrik Haapajärven pääministeri Sanna Marinin valtiosihteeriksi 18.1.2021 lukien. Valtiosihteeri nimitetään ministerin toimikaudeksi.

Haapajärvi toimii valtiosihteeri Mikko Koskisen sijaisena tämän vanhempainvapaan ajan 17.9.2020 – 17.1.2021.

Lisätietoja: alivaltiosihteeri Timo Lankinen, p. 0295 160 300, valtioneuvoston kanslia